Jawa predstavila nový motocykel. Vyzerá skoro ako kyvačka, ale predávať sa bude len v Indii

Jawa predstavila nový motocykel. Vyzerá skoro ako kyvačka, ale predávať sa bude len v Indii

15. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Približne pred dvoma týždňami česká legendárna spoločnosť Jawa ukázala motor a oznámila, že 15.11.2018 bude predstavená nová motorka so štvortaktným motorom. Avšak už vtedy bolo jasné, že motocykel sa bude predávať len v Indii. 

Jawa 2019

Nová motorka je po dizajnovej stránke naozaj krásna. Veľmi sa podobá na kyvačku, ktorá sa vyrábala ešte za socializmu. Avšak navonok ukazuje, že je moderný motocykel. Guľaté smerovky, kotúčová brzda a motor prezrádzajú svoje, ale presuňme sa k technike.

Modernú Jawu poháňa vodou chladený jednovalcový štvortakt s objemom 295 ccm, ktorý dosahuje výkon 27 koní a krútiaci moment 28 Nm. Samozrejmosťou je 6-stupňová prevodovka, vstrekovanie a viaclamelová mokrá spojka. Po technickej stránke je motorka moderná, ale Indovia sľubujú, že motorka má pôvodný charakter ako Kývačka. Na koniec ešte spomeniem, že Jawa váži 174 kg, má 14 litrovú nádrž a rázvor je 1 369 mm.

eshop spiatocka.sk

To či sa bude motorka dovážať k nám zatiaľ nie je potvrdené, ani vyvrátené. Avšak motorka je primárne určená na indický trh.

Vedel by si si predstaviť takú Jawu parkovať doma?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.