Jaguar F-PACE D300 AWD | Luxusná šelma s nízkou spotrebou | Test |

Jaguar F-PACE D300 AWD | Luxusná šelma s nízkou spotrebou | Test |

8. januára 2024 0 Od spiatocka.sk

Nadčasový dizajn a dobrý výkon spojený v jednom vozidle to je Jaguar F-PACE D300 AWD R-DYNAMIC. Toto elegantné SUV zdôrazňuje spojenie štýlu a dynamiky, čo robí každú jazdu zaujímavou.

Dizajn a Exteriér

Jaguar F-PACE D300 AWD R-DYNAMIC sa môže hrdiť jedinečným a pôsobivým dizajnom exteriéru. Dynamické línie a odvážne detaily zdôrazňujú jeho športový charakter. Agresívny predný nárazník a štíhle svetlá dodávajú vozidlu sofistikovaný vzhľad.

Interiér a Pohodlie

Pri vstupe do interiéru tohto SUV zažijete spojenie luxusu a moderných technológií. Vybavenie interiéru kombinuje štýlové materiály a vysokokvalitné detaily. Pohodlné sedadlá a priestranstvo v interiéri zabezpečujú, že každá cesta je príjemným zážitkom.

Výkon a Technické Parametre:

Pod kapotou tohto modelu nájdeme radový 3,0-litrový šesťvalec spaľujúci naftu, ktorý poskytuje výkon 300 koní a krútiaci moment 650 Nm. S pohonom všetkých kolies (AWD) a technológiami Dynamic Stability Control (DSC) a All Surface Progress Control (ASPC) je F-PACE naozaj bezpečný a aj zábavný. Stačí aby trochu nasnežilo a F-PACE sa vždy snaží ísť tam kam chceš ísť. Dokonca nedovolí odtrhnúť zadok, čiže pretáčavý šmyk. Áno! Na zábave to uberá, ale na zábavu sú iné mašiny, nie SUV.

Technológie a Infotainment:

Infotainment Touch Pro s intuitívnym ovládaním a prémiovým zvukovým systémom ponúka spojenie s najnovšími technológiami. Bezpečnostné funkcie ako Emergency Braking a Lane Keep Assist zvyšujú bezpečnosť v každej situácii.

Jazdné Vlastnosti:

Systém Adaptive Dynamics a elektronicky riadený podvozok zabezpečujú precízne ovládanie a pohodlný zážitok z jazdy. V režime DYNAMIC si môžete vychutnať ešte športovejší zážitok. Zmena tlmičov je tu naozaj citeľná. V tomto režime podvozok stuhne, plyn je citlivejší a prevodovka dovolí vytočiť motor do vyšších otáčok. Riadenie je presnejšie a citlivejšie. Na snehu a veľmi klzkom povrchu sa nechce síce šmýkať, ale na asfalte (aj vlhkom) sa zadok do určitej miery rád skĺzne.

V kkomfortnom režime, je auto zasa pohodlnejšie. Aj keď musím povedať, že nemecká konkurencia ponúkne vyšší komfort najmä od podvozku. Veľké nerovnosti je vo vozidle cítiť. To je však plus pre ľudí, ktorý chcú cítiť všetko pod autom.

Výkonný, ale úsporný motor je dobre odhlučnený a prináša nízku spotrebu, ktorá sa dá držať aj pod 8 litrov na 100 km.

Záver:

Jaguar F-PACE D300 AWD R-DYNAMIC nie je len automobilom, je to prejav štýlu a výkonu. Kombinácia luxusu, výkonnosti a moderných technológií robí toto SUV veľmi zaujímavým. Svojou charakteristikou zaručuje šoférsky zážitok z každej cesty. K tomu musíme pripočítať aj určitú prestíž značky.