Inžinieri v Japonsku spravili z Hondy Civic Type-R pick-up.

Inžinieri v Japonsku spravili z Hondy Civic Type-R pick-up.

13. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Legendárny japonský hothatch Civic Type-R asi veľmi predstavovať nemusím. Tento hothatch dokáže šoférovi vyčariť úsmev na tvári, ale je aj praktický. Ponúkne veľký batožinový priestor a odvezie päť ľudí. Lenže inžinieri v Japonsku si povedali, že Civic Type-R nie je dosť praktický. Preto z neho spravili pick-up.

Honda Civic Pick-up

Spraviť z hothatchu pick-up? V Japonsku žiaden problém. Inžinieri odstránili časť zadnej časti vozidla a „vuala“ máme tu pick-up. Na korbe nájdeme hliníkovú podlahu a rám z trubiek. Na nich sú umiestnené prídavné LED svetlá. Zadné sedadlá a dvere už budeme hľadať márne. Auto je totižto dvojmiestne, ale našťastie obrovské krídlo na vozidle ostalo. Taktiež aj zadné koncovky výfukov, difúzor a ostatné prvky aerodynamiky.

Čo sa týka techniky, tak tá ostala nezmenená. Pod kapotou hot pick-upu je štandardný preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 320 koní. Výkon sa prenáša na prednú nápravu cez manuálnu prevodovku. Maximálna rýchlosť je 275 km/h.

Honda Civic Type-R pick-up

Tento hot pick-up a názvom Honda Project P je celkom zaujímavá mašinka aj keď veľké uplatnenie vo svete nenájde. Čo povieš?

Hyundai i30 Fastback N Performance