Interiér novej Škody Octavie odhalil únik. Poďme sa spolu pozrieť na kompletné informácie o novej Octavii.

Interiér novej Škody Octavie odhalil únik. Poďme sa spolu pozrieť na kompletné informácie o novej Octavii.

7. novembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Škoda Octavia štvrtej generácie bude predstavená už o pár dní. Presnejšie 11.11.2019, ale Škoda zatiaľ zverejnila len skice exteriéru a technické informácie. Našťastie vďaka špionážnym fotografiám si môžeme pozrieť aj interiér, ktorý prejde naozaj veľkou zmenou.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V interiéri novej Octavie nájdeme novú palubnú dosku. Uprostred palubnej dosky sa nachádza dotykový vysunutý dotykový displej, cez ktorý sa bude ovládať aj klimatizácia. Pod ním sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie výstražných smeroviek, odomykania, vyhrievanie čelného skla a mnoho ďalšieho. Stredový tunel po novom nemá klasickú páku prevodovky, ale nájdeme na ňom minimalistický volič. Verzia s manuálnou prevodovkou bude mať klasickú riadiacu páku. Volant bude nový dvojramenný a za ním sa nachádza virtual cockpit. Zamrzí, že Škoda ponechala starú páčku na ovládanie tempomatu. Podľa mňa už na dnešnú dobu vyzerá hrozne. V interiéri nájdeme aj množstvo príplatkovej výbavy. Napríklad paket pre spanie, masážne predné sedadlá alebo aj 3-zónovú klimatizáciu. Objem batožinového priestoru bude v prípade verzie liftback 600 litrov a v prípade kombi až 640 litrov.

Dizajn exteriéru novinky prejde veľkou zmenou. Predná maska dostane úplne nový dizajn podobný Škode Scala. Na prednú masku nadväzujú úzke Matrix LED svetlomety a nižšie nájdeme otvor na chladenie pozdĺž celého nárazníka. Octavia RS dostane čiernu masku chladiča a agresívnejší nárazník. Vzadu už nebude umiestnený znak Škoda, ale nahradí ho nápis Škoda a očakávať môžeme aj nové svetlá.

Škoda Octavia IV

V ponuke agregátov nájdeme aj Mild-hybridnú technológiu so 48-voltovým okruhom a štartér generátorom. Táto Mild-hybridná technológia môže byť použitá použitá pri 1,0 TSI (110k) a 1,5 TSI (150k) so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG alebo 6-stupňovým manuálom. Preplňovaný benzínový dvojliter bude v ponuke len s pohonom všetkých kolies a automatom DSG. Všetky agregáty TSI sú vybavené filtrom pevných častíc.

V ponuke dieslov nájdeme nové motory TDI EVO a to 1,6 TDI (115k), 2,0 TDI (150k) a 2,0 TDI (200k). Dva najsilnejšie agregáty môžu poháňať obe nápravy.

Samozrejmosťou je aj plug-in hybridná verzia verzia, ktorá zahŕňa 1,4 TSI a elektromotor. V ponuke budú dve výkonnostné verzie s výkonom 204 koní a 245 koní.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Okrem bežného podvozka budú v ponuke aj dvappríplatkové podvozky. Športový podvozok bude o 15 mm znížený a podvozok pre zlé cesty o 15 mm zvýšený oproti bežnému podvozku. V ponuke bude aj adaptívny podvozok DDC, ktorý bude znížený o 10 mm. Plug-in hybridná verzia nebude mať znížený podvozok.

V Škode Octavia štvrtej generácie nájdeme aj nové asistenčné systémy. Nový asistent vyhýbania dokáže jemne zasiahnuť v prípade hroziacej zrážky. Nápomocný bude aj systém otvárania dverí. Ten dokáže detekovať prichádzajúce vozidlo alebo bicykel. Na blížiacu sa prekážku systém upozorní vodiča. V ponuke bude aj systém Emergency Assist, ktorý detekuje či vodič drží volant a v prípade zdravotných problémov dokáže aj vozidlo bezpečne zastaviť.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.