Hyundai Tucson po facelifte. Dostane agresívnejší dizajn a lepší interiér.

Hyundai Tucson po facelifte. Dostane agresívnejší dizajn a lepší interiér.

21. novembra 2023 0 Od spiatocka.sk

Štvrtá generácia Tucsonu debutovala pred tromi rokmi a teraz je čas na plánovaný facelift. Vo všeobecnosti sa vynovený Tucson naďalej riadi dizajnovým konceptom Parametric Dynamics, ale v detailoch sa stal brutálnejším a získal nový interiér.

Podľa vývojárov sa snažili urobiť Tucson vizuálne masívnejším. Výrazná maska ​​chladiča s integrovanými dennými svetlami zostala zachovaná, no teraz má agresívnejší dizajn. Predný nárazník nadobudol hranaté tvary a objavila sa výrazná imitácia ochrany v spodnej časti, hoci je z kontrastného strieborného plastu.

Vľavo – bolo, vpravo – stalo sa

V rovnakom duchu sa zmenila aj zadná časť a boky. Textúra nárazníka, prahov a podbehov kolies sa zdrsnila a teraz je tu matnejší „terénny“ plast. Ponuka farieb exteriéru bola rozšírená o dva nové odtiene: Matte Pine Green a Ultimate Red Metallic.

Vo vnútri je zmien oveľa viac. V skutočnosti má Tucson úplne novú palubnú dosku. Podľa najnovšej módy sa teraz interiér vozidla môže pochváliť dvojitou a mierne zakrivenou „panoramatickou obrazovkou“ pre virtuálne budíky a zábavný systém. Displeje sú vlastne dva, každý s uhlopriečkou 12,3 palca. Hlavným prekvapením modernizovaného interiéru bolo zvýšenie, nie zníženie počtu fyzických ovládačov! Multimediálne a klimatizačné systémy sú vybavené tlačidlami a ovládačmi. Hyundai verí, že táto kombinácia senzorov a kláves poskytuje vyváženú použiteľnosť.

Volič prevodov na stredovom tuneli už nie je. V súlade s najnovšou módou sa presunul na stĺpik riadenia a nachádza sa pod páčkou ovládania stieračov. Jeho niekdajšie miesto zaujali platformy na bezdrôtové nabíjanie a objemný box na odkladanie drobností. Samotná stredová konzola je teraz „plávajúceho“ typu. Interiér navyše dostal nový, trojfarebný dizajn a rozšírené ambientné osvetlenie.

Podrobnosti o technických zmenách a cenách budú oznámené neskôr. Aktualizované vozidlá sa na juhokórejskom trhu objavia v najbližších týždňoch. Ale v Európe, kde Hyundai Tucson vlani obsadil prvé miesto v predaji vo svojej triede, si budete musieť počkať do začiatku roku 2024.