Hyundai predstavil lietajúci taxík. Budeme o pár rokov lietať taxíkom?

Hyundai predstavil lietajúci taxík. Budeme o pár rokov lietať taxíkom?

11. januára 2020 0 Od spiatocka.sk

Najväčším problémom prepravou po zemi sú zápchy. Autá stále pribúdajú a cesty to nezvládajú. Preto logickým riešením je presunúť dopravu do vzduchu. Predsa vo vzduchu je viac miesta, ale toto riešenie má viacero problémov. Lietanie si vyžaduje nové predpisy, zákony, ale aj školy pre budúcich pilotov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Len nedávno Hyundai oznámil, že vytvára divíziu mestskej leteckej mobility, ktorú riadi bývalý zamestnanec Nasa. Teraz po nie dlhom čase Hyundai v spolupráci s firmou Uber predstavil nový koncept mestskej leteckej mobility. Jedná sa v podstate o lietadlo, ktoré dokáže vertikálne vzlietnuť a odvezie až päť ľudí.

Hyundai sa postará o vývoj a výrobu týchto mestských lietadiel a Uber sa postará o byrokraciu spojenú s mestskou leteckou mobilitou. Taktiež aj o spôsob kontroly vzdušného priestoru.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Možno sa ti zdá, že je ešte skoro na riešenie mestskej leteckej mobility, ale opak je pravdou. Vedci odhadujú, že už od roku 2025 sa začne rozvíjať letecká mobilita. Takže spoločnosti majú len 5 rokov na vývoj lietadiel a štáty majú len krátku dobu na zmenu zákonov. Mimochodom aj Porsche nedávno oznámilo spoluprácu s Boeing na mestskej leteckej mobilite.