Hyundai predstaví vo Frankfurte elektrické vozidlo s retro dizajnom.

Hyundai predstaví vo Frankfurte elektrické vozidlo s retro dizajnom.

23. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Japonská automobilka Honda predstavila tento rok na autosalóne v Ženeve elektrický koncept s retro dizajnom. Presnejšie sa jednalo o koncept s názvom Honda E, ktorý svojím dizajnom pripomína Hondu Civic druhej generácie. Tento koncept mal také pozitívne reakcie, že Honda sa ho rozhodla sériovo vyrábať. Lenže kórejská automobilka Hyundai nenechá všetkých zákazníkov Honde a na autosalóne vo Frankfurte predstaví elektrický koncept s retro dizajnom.

Hyundai EV45

Nový elektrický koncept ponesie názov EV45 a jeho retro dizajn bude nadväzovať na päťdverový Fastback Pony z polovice 70. rokov. Toto vozidlo bolo postavené na základoch Mitsubishi, ale jeho dizajn navrhol dizajnér Giorgetto Giugiaro z dizajnového štúdia Italdesign.

Nový koncept dostane podľa Hyundaiu zmyselný a športový dizajn. Na zverejnenej fotke si môžeš všimnúť, že zadná časť dostala uhladený dizajn a nájdeme na nej retro LED svetlá. V spodnej časti sa nachádza displej, ktorý zobrazuje číslo 45.

Fotky interiéru zatiaľ neboli zverejnené, no môžeme očakávať, že bude futuristický s retro nádychom. Technické špecifikácie neboli taktiež zverejnené. Jedine, že koncept bude na elektrický pohon.

Oficiálne predstavenie sa uskutoční už budúci mesiac na autosalóne vo Frankfurte. Spiatocka.sk nebude chýbať na tomto autosalóne.