Hyundai pravdepodobne chystá konkurenciu pre Porsche Cayman.

Hyundai pravdepodobne chystá konkurenciu pre Porsche Cayman.

1. apríla 2020 0 Od spiatocka.sk

Hyundai je za posledných pár rokov s divíziou N veľmi úspešný. Vozidlá N sa veľmi dobre predávajú a preto je dôvod ponúknuť ďalšie. Však len nedávno bola nafotená Kona N pri testovaní a fotka i20 N taktiež unikla. Do rodiny N môže pribudnúť aj nové vozidlo s motorom uloženým uprostred.

Hyundai

Na stránke Bobaedream sa objavila zaujímavá fotka Hyundai Veloster N s nápisom MR23T. Na prvý pohľad sa jedná o Veloster N, ale všimni si, že auto na fotke má pred zadnými kolesami veľký otvor na nasávanie vzduchu. Taktiež vzadu sa nachádzajú väčšie výduchy vzduchu. Pravdepodobne sa nejedná o Veloster N, ale je to skôr nové športové auto N s motorom uloženým uprostred. Karoséria Veloster N má slúžiť len ako kamufláž.

Nové športové auto N nie je zatiaľ oficiálne potvrdené, ale podľa odhadov by sa mal o pohon starať 2,3 litrový štvorvalec T-GDi s výkonom 312 koní. Motor by mal poháňať zadné kolesá. Okrem spaľovacieho motora má auto poháňať elektromotor s výkonom 80 koní. Spoločný výkon 392 koní (možno viac) je už pekná porcia výkonu.

 

Albert Biermann už dávnejšie uviedol, že je ten správny čas vyrobiť vozidlo s motorom uloženým uprostred, ktoré bude konkurovať vozidlám Porsche.

Hyundai so svojimi modelmi N ukázal, že športové autá robiť vie a preto niet pochýb o tom, že vozidlo s motorom uloženým uprostred bude dobré. Uvidíme časom čo si pre nás automobilka pripraví.

Zdroj: Bobaedream