Hyundai pokračuje stále vo vývoji vodíkových palivových článkov.

Hyundai pokračuje stále vo vývoji vodíkových palivových článkov.

7. januára 2022 0 Od spiatocka.sk

Pred pár týždňami boli vo svetových médiách zverejnené informácie, že Hyundai Motor Group ukončuje vývoj vodíkových palivových článkov. S informáciou ako prvý prišiel kórejský magazín, ktorý sa odvolal na svoj tajný zdroj v Hyundai. Nám sa to v redakcii nezdalo a preto sme sa informovali priamo v Hyundai.

Hyundai Hydrogen

Toto je oficiálne stanovisko k vývoju vodíkových palivových článkov alebo teda pohonu vozidiel na vodík:

Hyundai Motor Group je v procese vývoja tretej generácie systému palivových článkov. V novembri 2021 sme sa rozhodli rozšíriť našu organizáciu na vodíkové palivové články, aby sme zlepšili naše výskumné a vývojové kapacity.

Organizácia skupiny na vodíkové palivové články pozostáva z dvoch centier: Vývojové centrum vodíkových a palivových článkov má na starosti vývoj technológií a Obchodné centrum vodíkových a palivových článkov bude ďalej posilňovať obchodné stratégie a operácie. Táto zmena nám umožní lepšie sa sústrediť na výskum a vývoj sústredením našich zdrojov a maximalizáciou našich schopností.

S organizačnou expanziou a reformou je Hyundai Motor Group v procese dolaďovania smerovania a načasovania výskumu a vývoja v oblasti vodíkových palivových článkov. Zmeny v načasovaní vývoja však neznamenajú, že zastavíme vývoj nových vozidiel.

Hyundai Hydrogen

Pripomeňme si, že Hyundai Švajčiarsko výrazne podporuje vozidlá s palivovými článkami. Vo Švajčiarsku využíva kantonspolizei Zurich a St. Gallen vozidlá Hyundai NEXO. Taktiež toto ekologické vozidlo využíva aj rýchla zdravotná služba v kantóne Zurich a v okolí. Okrem toho viaceré švajčiarske firmy používajú nákladné vozidlá Hyundai Xcient.

Hyundai Hydrogen

Hyundai Hydrogen