Hyundai Kona N bol nafotený s kamuflážou. Čo ponúkne športový crossover?

Hyundai Kona N bol nafotený s kamuflážou. Čo ponúkne športový crossover?

10. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Divízia N sa pravdepodobne čoskoro pekne rozrastie. Však len nedávno unikla ukážka nového Hyundai i20 N a teraz tu máme kamuflovanú Konu N. Čo ponúkne športový crossover?

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Oficiálne informácie o novej Kone N zatiaľ nemáme žiadne, ale s veľkou pravdepodobnosťou bude pod kapotou preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec. Jeho výkon ešte nie je jasný, no hovorí sa, že bude mať výkon vo verzii Performance 275 koní. Výkon môže byť kľudne aj vyšší. Napríklad 300 koní. V ponuke bude 6-stupňová manuálna prevodovka a 7-stupňová automatická prevodovka. Výkon sa môže prenášať na všetky štyri kolesá. Samozrejmosťou je výborný zvuk a strieľanie do výfukov. Týmto je známe i30 N.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Čo sa týka dizajnu, tak Kona N bude pravdepodobne predstavená po facelifte takže zmenená bude predná maska a svetlá. Verzia N dostane športovejší dizajn a 19-palcové kolesá. Vzadu sa budú nachádzať dvojica okrúhlych výfukov a medzi nimi difúzor.

V interiéri nájdeme športové sedadlá čalúnené Alcantarou a športový volant.

Okrem Hyundai Kona N môžeme očakávať i20 N a hovorí sa aj o Tucson N. Uvidíme časom čo si pre nás Hyundai pripraví, ale i30 N patrí k špičke v segmente a s ostatnými vozidlami to bude pravdepodobne tak isto. Aspoň dúfam.

Zdroj: motor1.com, AutoCar