Hyundai iMax N je ostrý minivan so šesťvalcom pod kapotou. K tomu sa pridáva brutálny výkon a pohon zadných kolies.

Hyundai iMax N je ostrý minivan so šesťvalcom pod kapotou. K tomu sa pridáva brutálny výkon a pohon zadných kolies.

18. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Hothatch Hyundai i30N je najpredávanejší hothatch na Slovensku. Niet sa čomu čudovať. To auto jazdí výborne a šofér si s ním užije veľa srandy. K nemu sa ešte pridáva i30 Fastback N, ktorý sme mohli pár dozadu otestovať. Lenže čo taký minivan s písmenom N? Pre Hyundai žiaden problém.

Hyundai iMax N

Nemecký Hyundai tento rok na 1. apríla predstavil vozidlo H-1 N, ale jednalo sa o žart. Lenže v Austrálii to nebrali ako žart. Na festivale World Time Attack Challenge bol predstavený ostrý iMax N. Pod kapotou budeme márne hľadať 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 275 koní. Pod kapotou iMax sa nachádza dvakrát preplňovaný 3,5 litrový šesťvalec s výkonom 408 koní a krútiacim momentom 555 Nm. Výkon sa prenáša len na zadné kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku a samosvorný diferenciál. Samozrejmosťou sú adaptívne tlmiče, znížený podvozok a 19″ kolesá. Stovku zvládne iMax za menej ako 5 sekúnd.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Novinka je natretá štandardným modrým lakom N, vpredu nájdeme červený splitter, no naopak vzadu je dvojica výfukov a difúzor s trojuholníkovou hmlovkou. V interiéri sa nachádzajú športové sedadlá N a športový volant N. Ostatné sedadlá sú sériové.

Hyundai iMax N si aj napriek vysokému výkonu zachováva praktické plusy. Nájdeme v ňom osem sedadiel a batožinový priestor s objemom 842 litrov. Vyrobený je len jeden kus a nesmie ísť na cesty. Sériovú výrobu však nečakajme.