Hyundai i20 bol odhalený únikom.

Hyundai i20 bol odhalený únikom.

18. februára 2020 0 Od spiatocka.sk

Nová generácia Hyundai i20 má byť predstavená už o dva týždne na autosalóne v Ženeve. Automobilka síce len nedávno zverejnila skice, ale teraz sa môžeme pozrieť na odhalenú novinku.

Hyundai i20 2020

Nový Hyundai i20 je na prvý pohľad iný a používa novú dizajnovú filozofiu. Predná maska je nová, väčšia a je prepojená so svetlometmi. Na prednom nárazníku nájdeme aj nasávanie vzduchu, ktoré dodáva vozidlu športový charakter. Z bočnej strany vyzerá modernejšie, ale stále je jasné, že sa jedná o i20. Vzadu sa nachádzajú svetlomety prepojené LED pásikom a na nárazníku je decentný difúzor.

Interiér zatiaľ odhalený nebol. Zatiaľ vieme, že v interiéri bude virtual cockpit a nový multimediálny systém s vysunutým dotykovým displejom. Virtual cockpit dostane veľmi zaujímavé budíky. Tachometer a otáčkomer sa budú pohybovať oproti sebe. Podobne to má riešené Aston Martin.

Hyundai i20 2020

Veľa technických informácií nevieme. Nová generácia nemá nič spoločné s tou starou. Takže novinka je úplne na novo postavená. Sme veľmi zvedavý na prvé dojmy z autosalónu a samozrejme aj na jazdu.

Hyundai i20 2020

Nový Hyundai i20 bude predstavený už od dva týždne na autosalóne v Ženeve. Okrem toho bude predstavený aj facelift i30. Taktiež začiatkom budúceho roka by mala byť podľa odhadov predstavená ostrá verzia i20 N. Pod kapotou by mal byť motor 1,6 T-GDi s výkonom 200 koní.