Hyundai dnes predstavil novú divíziu mestskej leteckej mobility. Šéfom je bývalý zamestnanec NASA.

Hyundai dnes predstavil novú divíziu mestskej leteckej mobility. Šéfom je bývalý zamestnanec NASA.

1. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Mestá sú dnes stále preplnené a v budúcnosti sa to zlepšovať určite nebude. Však určite každý deň aspoň jedenkrát stojíš v zápche. Riešení proti zápcham existuje množstvo. Však mestá sa snažia obmedzovať vozidlá a lákať ľudí jazdiť v mestskej doprave, no ďalšie riešenie je lietať vo vzduchu. Môže to niekomu pripadať ako nebezpečné alebo chaotické, ale to boli aj autá zo začiatku.

Hyundai Urban Air Mobility

Kórejská automobilka Hyundai v poslednej dobe dosť napreduje. Nielenže v ponuke už majú elektrické, hybridné a športové vozidlá, ale oni chcú „jazdiť“ aj vo vzduchu a teraz sa nejedná o žiaden žart. Dnes 1.10.2019 bol vymenovaný za šéfa divízie Urban Air Mobility bývalý šéf leteckého výskumu v Nasa Dr. Jaiwon Shin. Tento človek nie je len taký obyčajný. V NASA pracoval až jedenásť rokov ako pridružený správca riaditeľstva misie pre výskum letectva. Taktiež dostal aj množstvo ocenení vrátane dvoch ocenení od prezidenta USA, ale nebudeme si tu písať jeho kompletný životopis. Dr. Shin bude prostredníctvom divízie mestskej leteckej mobility Hyundai poskytovať inovatívne a inteligentné riešenia metského letectva. Jeho úlohou bude vyvíjať malé mestské lietadlá alebo niečo medzi lietadlom a autom, čo bude vhodné do mesta.

K leteckej mobilite sa Dr. Shin vyjadril takto:

Po 30. rokoch práce na špičkovom výskume a vývoji v oblasti letectva v NASA som veľmi nadšený a pokorený príležitosťou formovať stratégiu mestskej leteckej mobility v skupine Hyundai Motor Group. Nový tím spoločnosti Hyundai bude vyvíjať základné technológie, ktoré zavedú spoločnosť ako hybnú silu mestskej leteckej mobility, čo je sektor, ktorý by mal v nasledujúcich 20 rokoch prerásť na trh v hodnote 1,5 bilióna USD.