Ford vyrába viac elektrických Mustangov ako benzínových.

Ford vyrába viac elektrických Mustangov ako benzínových.

4. júna 2021 0 Od Roman Tomášek

Predstavenie elektrického vozidlo Mustang Mach-E vyvolalo rozruch. Ford Mustang je vozidlo, ktoré má mať pod kapotou výkonný motor. Najlepšie osemvalec. Mustang Mach-E je elektrické SUV, ktoré nemá nič spoločné s Ford Mustang. Jedine názov. Teraz však prichádzajú štatistiky o výrobe.

Ford Mustang Mach-E

Od januára do mája spoločnosť Blue Oval vo svojom závode v Mexiku vyrobila 27 816 vozidiel Mustang Mach-E. V tom istom období firma Flat Rock v Michigane vyrobila 26 089 kusov kupé a kabrioletov Ford Mustang. Vyrobených tak bolo viac elektrických vozidiel, ale realita je iná. V Amerike sa za toto obdobie predalo 29 264 benzínových vozidiel Ford Mustang a iba 10 510 elektrických vozidiel Mustang Mach-E. Prečo je taký rozdiel vo výrobe? Pretože väčšina vozidiel Mach-E putuje do Európy.

Mustang Mach-E stal najpredávanejším elektromobilom v Nórsku, ktoré je jedným z hlavných trhov s týmito automobilmi v Európe. Mustang Mach-E kúpilo 1 384 Nórov. Na druhom mieste s takmer dvojnásobne menším predajom je Škoda Enyaq iV.

Ford Mustang Mach-E