Ford pripravuje športový crossover Puma ST.

Ford pripravuje športový crossover Puma ST.

4. mája 2020 0 Od spiatocka.sk

V roku 1997 predstavila americká automobilka Ford malé coupe s názvom Puma. Jednalo sa o malé coupe, ktoré bolo postavené na platforme Ford Fiesta. Minulý rok však Ford predstavil nový crossover s názvom Puma. Čoskoro by sa mala objaviť športová verzia ST.

Ford Puma ST

Na Twitteri FordUK sa objavilo celkom zaujímavé video, v ktorom si môžeš všimnúť upútavku na športové auto ST. Jedná sa o Ford Puma ST.

Dizajn športového Ford Puma bude agresívnejší než štandardná verzia. Vpredu nájdeme športovejšiu masku chladiča a športový nárazník. Vzadu bude podľa odhadov krídlo a veku batožinového priestoru a dvojitá koncovka výfuku na boku. Kolesá budú podobné ako má Fiesta ST.

V interiéri nájdeme športové sedadlá Recaro čalúnené Alcantarou, trojramenný športový volant a hliníkové pedále. Ďalej v interiéri ďalej určite nájdeme kontrastné prešívanie a Alcantaru.

Ford Puma ST

O pohon sa bude s veľkou pravdepodobnosťou starať 1,5 EcoBoost s výkonom 200 koní a krútiacim momentom 290 Nm. Poháňané budú predné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku.