Ferrari plánuje vyrábať motory V12 aj najbližšie roky. Prvý elektromobil bude v roku 2025.

Ferrari plánuje vyrábať motory V12 aj najbližšie roky. Prvý elektromobil bude v roku 2025.

17. júna 2022 0 Od spiatocka.sk

Ferrari predstavilo svoju stratégiu vývoja na najbližších päť rokov. Podľa plánu bude do konca roku 2026 predstavených 15 nových modelov, hoci tento počet zahŕňa rôzne typy rovnakých automobilov s rôznymi typmi karosérie a pohonmi. Medzi týmito pätnástimi autami budú tri skutočne dôležité autá pre spoločnosť.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Už v septembri tohto roku prebehne debut SUV Ferrari Purosangue. Oficiálne bolo potvrdené, že prvé SUV spoločnosti bude vybavené benzínovým motorom V12. Tiež sa uvádza, že tento model nebude tvoriť viac ako 20 % predajov. Ferrari sa ani s SUV nebude hnať za novými rekordmi v objemoch predaja, pričom si v zásade zachová exkluzivitu. Súdiac podľa toho, aké úspešné boli SUV iných luxusných značiek, rad na model Purosangue sa natiahne na niekoľko rokov.

V období do roku 2026 sa objaví nová vlajková loď superšportu, ktorá bude pokračovať v práci modelov Ferrari F40, F50, Enzo a LaFerrari. Presný dátum debutu nebol menovaný, ale spoločnosť spresnila, že autá najdrahších sérií Icona a Supercar budú tvoriť menej ako 5 % predajov a približne 10 % v prípade modelov Special Series.

Ferrari Purosangue 2022

Debut prvého sériového elektromobilu Ferrari je naplánovaný na rok 2025. Navyše, vývoj tohto stroja prebieha úplne samostatne. Elektromotory a batérie preň sa budú vyrábať samostatne v centrále v Maranelle. Ani z dlhodobého hľadiska však Ferrari neopustí spaľovacie motory. Podľa plánu budú v roku 2026 tvoriť čisto benzínové modely 40% predajov a 60% budú zaberať hybridy a elektromobily. Do roku 2030 bude podiel benzínových áut predstavovať 20%, zatiaľ čo hybridy a elektrické vozidlá budú predstavovať po 40%.

Autopilota budú mať aj superautá z Maranella, no je maximum bude autopilot druhej úrovne z piatich možných. Takýto systém je užitočný pri monotónnej jazde, ale vývojári nezbavia vodiča možnosti plne ovládať superšporty Ferrari. Napokon, päťročný plán je zlepšiť finančný blahobyt pri zachovaní marže na úrovni 38%. Ak v roku 2021 predstavoval celkový príjem Ferrari 4,27 miliardy eur, tak v roku 2026 by mal vzrásť na 6,7 ​​miliardy eur.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.