Facelift BMW radu 5 prináša viac elektriky pod kapotou.

Facelift BMW radu 5 prináša viac elektriky pod kapotou.

28. mája 2020 0 Od spiatocka.sk

O facelifte BMW radu 5 sme písali v poslednej dobe viacero článkov. Vďaka čínskemu ministerstvu priemyslu sme sa mohli pozrieť na facelift radu 5 už pred oficiálnou premiérov. Jediné čo sme nevedeli sú technické údaje.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na aktualizované BMW radu 5 sme sa mohli pozrieť už v starších článkov, ale trochu si prejdeme dizajn. Predná časť má nové svetlomety, ktoré môžu byť za príplatok laserové. Ladvinky sú väčšie a nárazník dostal nový dizajn.

V interiéri sa nachádza nový digitálny prístrojový štít a dizajnom nových vozidiel BMW. Stredová konzola zostala bez zmien, ale displej multimediálneho systému má nový BMW 7,0 OS s cloudovou navigáciou a 3D vizualizáciou priestoru. Veľkosť displeja je 10,25-palca alebo 12,3-palca.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V ponuke motorov už nájdeme iba mild-hybridy alebo plug-in hybridy. Všetky štvorvalce a šesťvalec dostanú štartovací generátor, ktorý dodáva motoru navyše 11 koní. Plug-in hybridné verzie sú v ponuke dve.

Verzia 530e má 2,0 litrový benzín a elektromotor so spoločným výkonom 292 koní a krútiacim momentom 420 Nm. Batéria s kapacitou 12 kWh umožňuje prejsť na elektrický pohon 53-67 km podľa NEDC.

Verzia 545e má 3,0 litrový benzínový šesťvalec a elektromotor so spoločným výkonom 394 koní a krútiacim momentom 650 Nm. Poháňané sú všetky kolesá a na elektrický pohon prejde 57 kilometrov.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V ponuke je samozrejme aj rad 5 Touring, teda kombi. BMW M5 po facelifte zatiaľ nebolo predstavené, ale predpokladáme, že M5 bude predstavené čoskoro.