Elektromobil Audi E-Tron má vraj vyššie náklady na nabíjanie ako na tankovanie nafty do Q7 50 TDI.

Elektromobil Audi E-Tron má vraj vyššie náklady na nabíjanie ako na tankovanie nafty do Q7 50 TDI.

2. marca 2020 0 Od spiatocka.sk

Všade okolo nás je samá elektromobilita. Dnes už snáď nie je bežná automobilka, ktorá by nemala v ponuke elektromobil. Je však nabíjanie elektromobilu lacnejšie ako je tankovanie nafty?

Audi E-Tron

Britský magazín What Car sa pozrel na reálne náklady na nabíjanie oproti tankovaniu nafty. Za nabitie Audi E-Tron z 10% na 80% museli zaplatiť na 350 kW nabíjacej stanici Ionity 45,89 libier. Každý kilometer tak stál 34 pencí. Z Audi Q7 50 TDI stál kilometer 22 pencí. Na 50 kW nabíjacej stanici vyšlo nabitie E-Tron z 10 na 80 percent len 15,3 libier. K tomu si treba pripočítať poplatok za parkovanie na nabíjacej stanici 9 libier na hodinu.

My v redakcii sme pár mesiacov dozadu testovali Jaguar I-Pace. Trasa Bern-Bratislava nás vyšla približne na 70€, čo je o niečo menej ako za palivo. Takže pri jazde cez Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Slovensko je nabíjanie o niečo lacnejšie ako v Británii.

 

Nabíjanie je možno síce lacnejšie, ale trvá dlhšie. Pre porovnanie trasu Bern-Bratislava spravíme s autom so spaľovacím motorom približne za 9 hodín. S Jaguar I-Pace táto trasa trvala 20 a 17 hodín.