Elektrika vs benzín. IONIQ 5 vs i30 N. Ktoré auto bude rýchlejšie na šprinte?

Elektrika vs benzín. IONIQ 5 vs i30 N. Ktoré auto bude rýchlejšie na šprinte?

12. mája 2022 0 Od spiatocka.sk

Elektrika alebo Benzín? IONIQ 5 alebo i30 N? Ktoré auto bude rýchlejšie na šprinte? Takýto zaujímavý šprint natočil Hyundai Slovensko.

Drag race dvoch ikon

Netradičné porovnanie zrýchlenia dvoch ikonických modelov zo svojho portfólia pripravil importér značky Hyundai na Slovensku. Na pretekársky okruh Slovakia Ring do ostrého šprintérskeho súboja, tzv. drag race, postavil elektrický IONIQ 5 a benzínový i30 N Performance. Za volant IONIQ 5 sa posadil generálny riaditeľ Hyundai Slovensko Robert Baumgartner, i30 N Performance mal v rukách špičkový slovenský automobilový pretekár Maťo Homola. Upútavku na tento súboj nájdete vo videu.

Vyrovnané parametre

Atraktívny súboj dvoch výkonných modelov, ktoré disponujú úplne odlišnými typmi pohonu, vzišiel z „papierového“ porovnania kľúčových technických parametrov oboch vozidiel. Kým elektrické CUV IONIQ 5 boduje v ukazovateľoch ako sú vyšší výkon, vyšší maximálny krútiaci moment či pohon všetkých štyroch kolies, v prospech športového i30 N Performance zasa hovorí jeho nižšia hmotnosť, menšie rozmery, vyššia maximálna rýchlosť a skúsený vodič, ktorý dokáže z auta „vytlačiť“ maximum. Porovnanie zrýchlenia z 0 na 100 km/h je na papieri takmer rovnaké – 5,2 sekundy pre IONIQ 5 a 5,4 sekundy pre i30 N Performance.