Dodge predstavil dve vozidlá s brutálnym výkonom.

Dodge predstavil dve vozidlá s brutálnym výkonom.

3. júla 2020 0 Od spiatocka.sk

Skoro každý motorista pozná vozidlá Dodge vo verzii Helcat. Pod kapotou majú tieto vozidlá 6,2-litrový V8 motor preplňovaný kompresorom s výkonom 717 koní. Teraz však prichádzajú dve vozidlá tiež s brutálnym výkonom.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Prvé vozidlo je Dodge Durango SRT Helcat. Toto SUV má agresívny dizajn s agresívnou prednou maskou a veľkým nasávacim otvorom v nárazníku. Vzadu sa nachádza športový nárazník s dvoma koncovkami výfukov.

Interiér už nevyzerá tak športovo, ale poďme k motoru.

Pod kapotou sa nachádza 6,2-litrový osemvalec preplňovaný kompresorom s výkonom 710 koní. Výkon sa prenáša na všetky kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku. Zrýchlenie z 0 na 96 km/h trvá 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 290 km/h. Spotrebu ani emisie uvádzať nebudem.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Druhé auto je Dodge Charger SRT Hellcat Redeye. Po dizajnovej stránke vyzerá Charger agresívne, podobne ako normál Helcat. Dôležitejšie je to pod kapotou. Nachádza sa tam 6,2-litrový osemvalec preplňovaný kompresorom s výkonom 797 koní. Poháňané sú zadné kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku. Zrýchlenie z 0 na 96 km/h zvládne za 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť je 327 km/h.

V Amerike začnú predajcovia prijímať objednávky na jeseň tohto roku a prvé kusy prídu k zákazníkom začiatkom roku 2021.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.