Dizajn čínskeho Volkswagen ID. 7 S bol odhalený.

Dizajn čínskeho Volkswagen ID. 7 S bol odhalený.

5. februára 2024 0 Od spiatocka.sk

Elektrický liftback Volkswagen ID.7 bol predstavený minulý rok a následne sa začala výroba v dvoch továrňach naraz. V Nemecku (Emden) a Číne (FAW-Volkswagen JV). Čínsky Volkswagen ID.7 Vizzion zároveň takmer úplne kopíruje európske auto. Volkswagen má ale v Číne ešte jeden spoločný podnik s koncernom SAIC. A pripravilo svoju vlastnú verziu „sedmičky“. Tento Volkswagen ID.7 S bol teraz odtajnený na certifikačných snímkach.

Volkswagen ID.7 Vizzion

Hlavným rozdielom medzi verziou S je prepracovaný dizajn na boku vozidla. Ak má globálny Volkswagen ID.7 pokojný profil s veľkým tretím oknom a súvislou prahovou líniou, potom vyzerá ID.7 S dynamickejšie. Na prednom blatníku je zlomené rebro, ktoré sa tiahne po dĺžke auta a menšie tretie okno rámuje plutvu strešného stĺpika. Nemenej zmien nie je ani vpredu. LED pás spájajúci svetlomety je znížený nižšie, čím sa opticky dvíhajú zúžené svetlomety. Iný je aj predný nárazník. Atletickejší vzhľad dotvára zadný nárazník s masívnym difúzorom.

Zmenené prvky ovplyvnili dĺžku, ktorá preskočila päť metrov: ID.7 S meria 5026 mm (+65 mm). Šírka (1864 mm) a výška (1537 mm) zostali prakticky nezmenené, rovnako ako rázvor (2966 mm). Pohotovostná hmotnosť liftbacku je 2130 kg a celková hmotnosť je 2590 kg. Elektromobil je postavený na modulárnej platforme MEB, čo znamená, že má základný pohon zadných kolies, aj keď za príplatok budú ponúkané verzie s pohonom všetkých kolies s prídavným motorom na prednej náprave.

Zatiaľ je potvrdená len základná verzia s jediným elektromotorom s výkonom 231 koní, zatiaľ čo príbuzný ID.7 Vision má 204 koní. Ich maximálna rýchlosť je rovnaká 155 km/h. Je pozoruhodné, že európsky Volkswagen ID.7 je už vybavený elektromotorom novej generácie APP550 (286 k, 550 Nm). O kapacite batérie, dojazde a dobe nabíjania liftbacku ID.7 S zatiaľ nepadlo ani slovo. Jeho náprotivok s predponou Vizion má 77 kWh batériu a „Európania“ sa môžu pochváliť kapacitou batérie 82 alebo 91 kWh na výber.

Dátum začiatku predaja modelu Volkswagen ID.7 S je zatiaľ neznámy, rovnako ako cena. Súdiac podľa jeho výskytu v certifikačnej databáze, debut sa uskutoční v najbližších mesiacoch. Model ID.7 Vizzion v Číne stojí od 32-tisíc dolárov.