Dá sa ísť teraz bez problémov do Chorvátska autom? Skúsili sme to.

Dá sa ísť teraz bez problémov do Chorvátska autom? Skúsili sme to.

8. augusta 2020 0 Od spiatocka.sk

Koronavírus vo svete poriadne skomplikoval život. Kvôli nemu sme mali zakázané cestovanie. Avšak nastalo leto a ľudia by radi teplé dní strávili pri mori v Chorvátsku. Ako to v skutočnosti je?

Chorvátsko

Včera večer som si sadol k PC a rozmýšľam o čom napíšem. Čítam v mailoch rôzne tlačové správy, ale o tom písať nechcem. Namiesto toho som sa rozhodol, že sadnem do auta a idem skúsiť na vlastnej koži aké je teraz cestovanie do Chorvátska. Na rovinu poviem, že úplne skoro rovnaké ako predtým.

Beriem plavky, nejakú tú „pašteku“ na zahryznutie a segedín v konzerve. Trasu volím cez Maďarsko, teda Szombately, Lendava, Varaždin a hurá na Pag. Prvá menšia komplikácia nastáva keď vidím colníka na hraničnom priechode Dolga vas. Je to z Maďarska do Slovinska. Je tam stopka, takže zastavím a colník mi ukazuje nech idem. Ďalšia zastávka je v Mursko Sredisce. Tam sú predomnou tri autá, čakám päť minút a som na rade. Colník sa ma pýta kam idem, čo tam idem a chcel telefónne číslo. Hovorím, že idem na Pag robiť reportáž a diktujem telefónne číslo. Následne mi colník vráti doklady a s úsmevom na tvári hovorí, že si mám zapnúť svetlá. Mal som ich vypnuté. Pokračujem na Pag ďalej po diaľnici bez akýchkoľvek problémov.

Chorvátsko

Cesta autom do Chorvátska bola pre mňa stále rovnaká ako v minulosti. Jediný úkon navyše bol povedať čo idem do Chorvátska, kam idem a nahlásiť telefónne číslo.

Mimochodom tu človek ani nespozná, že nejaká korona existuje.

Ak sa chystáš do Chorvátska, tak hlavne bezpečne a opatrne. Samozrejme aj predpisovo. Nie že pôjdeš 200. ??

Chorvátsko