Limuzína amerického prezidenta sa prvý krát objavila na verejnosti. Je dlhšia a bezpečnejšia ako predchodca.

Limuzína amerického prezidenta sa prvý krát objavila na verejnosti. Je dlhšia a bezpečnejšia ako predchodca.

25. septembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Americký prezident Donald Trump mal inauguráciu v januári 2017, ale na inauguráciu prišiel v limuzíne po svojom predchodcovi Barackovi Obamovi. Lenže to sa od včera zmenilo. Donald má totižto úplne novú limuzínu, ktorá je dlhšia a bezpečnejšia.

V roku 2014 dostal koncern General Motors štátnu zákazku v hodnote 15,6 milióna $ na výrobu novej limuzíny pre prezidenta USA. Jej dodanie sa malo uskutočniť 31.10.2017, ale testovanie zo strany tajných služieb zdržalo dodanie. Technické parametre zatiaľ nie sú zverejnené a možno kvôli bezpečnosti ani nebudú zverejnené. Ale odhaduje sa, že limuzína má viac ako sedem metrov a váži okolo 9 ton. Pancier je hrubý 20 cm a nepriestrelné sklá cca 12 cm. Vďaka tomu auto odolá rôznym druhom zbraniam, chemickým a atómovým zbraniam. V interiéri nájdeme stroje na resustaciu a náhradnú krv pre Donalda. Ak sa bude chcieť auto uniknúť, tak môže sa schovať do oblaku dymu alebo otráviť útočníkov plynom.

Na zahraničných stránkach sa spustili rôzne diskusie na novú limuzínu. Napríklad “nová limuzína stelesňuje veľkosť a silu prezidenta” alebo “nová limuzína je tlstá a škaredá ako prezident”. Taktiež sa veľa diskutuje na tému nová limuzína USA vs. ruský Aurus. Ale toto nekomentujem. Obe sú určite najbezpečnejšie auta sveta.