Bude sa nové Audi Q6 predávať aj v Európe?

Bude sa nové Audi Q6 predávať aj v Európe?

15. marca 2022 0 Od spiatocka.sk

Do rodiny SUV od Audi čoskoro pribudne prírastok. Čínsky certifikačný orgán zverejnil prvé fotografie a informácie o novom modeli Audi Q6. Tento názov môže byť zatiaľ zavádzajúci, pretože je priradený na základe obrázka. Čo sa týka veľkosti, nová Q6 je väčšia ako Audi Q7!

Ak Q7 vznikla na platforme MLB s pozdĺžne uloženým motorom, tak Q6 vychádza z jednoduchšej a lacnejšej platformy MQB Evo s priečne uloženým motorom a hlavným pohonom predných kolies. Technickým najbližším príbuzným modelu Audi Q6 je známe SUV Volkswagen Teramont. Obe autá majú rázvor 2980 mm.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Podľa certifikátu je dĺžka Q6 5099 mm oproti 5063 mm pre model Q7. Šírka 2014 mm namiesto 1970 mm a výška 1784 mm namiesto 1741 mm. Musíme uznať, že by bolo nesprávne uvádzať názov Q9 kvôli tomu, že kolesá sú ponúkané s priemerom 17 až 20 palcov. V ponuke budú aj verzie s chrómovou dekoráciou a s tmavým športovým paketom.

Už existujú špionážne fotografie interiéru. Je navrhnutý v modernom štýle Audi s dotykovou obrazovkou na stredovej konzole, drevenou dekoráciou a charakteristickým voličom prevodovky. Už v základe bude mať Audi Q6 tri rady sedadiel, prvým bude sedemmiestna verzia s pohovkou v druhom rade a neskôr šesťmiestna verzia so samostatnými sedadlami.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Z hľadiska motorov je Audi Q6 unifikované s čínskym Teramontom . Základný motor 2.0 TFSI radu EA888 je ponúkaný v dvoch verziách s výkonom 231 alebo 265 koní. K dispozícii bude aj verzia s motorom V6. V Číne ide o 2,5 turbomotor (299 k) radu EA390. Audi Q6 bude vyrábať spoločný podnik SAIC Volkswagen, ktorý vyrába aj Teramonty. Debut sa uskutoční v najbližších mesiacoch. Zatiaľ však neexistujú informácie o tom, či sa Q6 objaví mimo Číny.