Brabus predstavil buginu s brutálnym výkonom, ktorá zvládne aj skoky.

Brabus predstavil buginu s brutálnym výkonom, ktorá zvládne aj skoky.

8. mája 2022 0 Od spiatocka.sk

Nemecké tuningové štúdio Brabus GmbH predstavilo brutálnu novinku. Bláznivú buginu Brabus 900 Crawler, vyrobenú na základe Mercedes-AMG 63.

Brabus 900 Crawler

Napriek vonkajšej podobnosti s triedou G, pokiaľ ide o karosériu, Crawler s ním nemá nič spoločné, s výnimkou predných a zadných svetiel. Novinka od Brabusu má rám a zváranú rúrkovú konštrukciu a panely lisované z uhlíkových vlákien. Pôvodný je aj nosný rám stroja. Nie sú tam vôbec žiadne dvere ani okná.

Brabus 900 Crawler je poháňaný 4,5-litrovým benzínovým motorom V8 s dvojitým preplňovaním od Mercedes-AMG. Motor prešiel ďalším vylepšením a dosahuje 888 koní a krútiaci moment 1250 Nm. Motor je kombinovaný s 9-stupňovou automatickou prevodovkou a stálym pohonom všetkých kolies, na všetkých troch diferenciáloch sú uzávierky.

Brabus 900 Crawler

Vo vnútri vozidla sú štyri samostatné športové športové sedadlá a prvky zo sériovej triedy G(najmä digitálny prístrojový panel, mediálny systém a pedále). Sedadlá majú základ z uhlíkových vlákien a sú potiahnuté ľahko čistiteľným materiálom, ktorý sa používa v športových lodiach Brabus. V rámci Brabus 900 Crawler dostanú kupujúci štyri ochranné prilby s obojsmerným komunikačným systémom.

Vďaka portálovým nápravám a obrovským kolesám Maxxis Razr má bugina svetlú výšku 530 mm.

Brabus 900 Crawler

Z 0 na 100 km/h automobil zrýchli za 3,4 sekundy, jeho maximálna rýchlosť je pre bezpečnosť cestujúcich obmedzená na 160 km/h.

Brabus 900 Crawler bude vyrobených 15 kusov a cena každého je 945 000 $. Táto exotická zástavba nemá prístup na verejné cesty a bola vytvorená pre zábavné jazdy po púštnych dunách.