BMW získalo väčšiu nezávislosť v Číne. Môžu za to sankcie USA.

BMW získalo väčšiu nezávislosť v Číne. Môžu za to sankcie USA.

13. októbra 2018 0 Od spiatocka.sk

BMW je prvá západná automobilka, ktorá zvýši svoj podiel v Číne. V podstate v Číne fungujú automobilky tak, že štát vlastní 50% a automobilka 50% spoločnosti v Číne. Lenže kvôli sankciám z USA sa Čína rozhodla, že automobilka BMW bude mať 75% podiel v spoločnej spoločnosti BMW Brilliance Automotive. Tento podiel má hodnotu 3,6 miliardy €. Taktiež sa v Číne bude vyrábať viac modelov. Doteraz sa niektoré vozidlá vyrábali v USA a dovážali ich do Číny.

BMW radu 1 s predným pohonom pre čínsky trh.

V roku 2017 BMW predalo v Číne 560 000 vozidiel z toho 400 000 vozidiel bolo vyrobených v Číne a zbytok bolo z USA. Vzhľadom na momentálnu obchodnú vojnu medzi USA a Čínou sa obchod medzi oboma krajinami stal oveľa zložitejší. Preto sa oba štáty snažia preniesť veľké spoločnosti na svoju stranu. V automobilovom sektore toto ako prvé využilo BMW, avšak je to otázka času kedy to využijú ostatné automobilky.

Mníchovská automobilka má takú dohodu platnú do roku 2022, ale táto dohoda sa bude predlžovať do roku 2040. Taktiež BMW postaví v Číne novú továreň a jedna sa bude modernizovať. Toto prinesie ďalších 5 000 pracovných miest.

Regionálny tajomník komunistickej strany v provincii Liaoning a vedúci spoločnosti BMW.

BMW 530Le pre čísnky trh.