BMW radu 1 sedan sa bude predávať možno aj v Európe

BMW radu 1 sedan sa bude predávať možno aj v Európe

8. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

BMW radu 1 bolo predstavené na jeseň v roku 2016. Odvtedy sa rad 1 predáva na čínskom trhu a tento rok sa mníchovsky sedan začal predávať aj v Mexiku. Ú nás v Európe sedan nie je v ponuke, ale to by sa mohlo zmeniť pretože nedávno bol malý sedan nafotený pri testovaní v okolí Mníchova.

 

Mohlo by sa jednať o testovanie vozidiel pre Čínsky a Mexický trh, ale predpoklad, že by sa BMW radu 1 sedan predávalo v Európe je reálny. Zoberme si do úvahy, že Audi má v ponuke A3 sedan a Mercedes-Benz má triedu A sedan dokonca aj CLA. Mníchovská automobilka nemá teda dostupnejší sedan. Práve preto je pravdepodobnosť predaja v Európe vysoká. Dokonca na čínskom trhu je sedan lacnejší než hatback.

Pripomeňme si, že BMW radu 1 sedan je postavené na platforme UKL. Na dĺžku meria 4 456 mm a rázvor kolies je 2 670 mm. Na čínskom trhu sú v ponuke tri motorizácie 118i, 120i a 125i a poháňané sú len predné kolesá. V Európe bude určite v ponuke viac motorizácií a aj pohon všetkých kolies. Je dosť možné, že by sa mohla objaviť aj verzia M135i ktorá by mala pod kapotou prepĺňaný štvorvalec s výkonom vyše 300 koní.

BMW radu 1

Tiež, je dosť možné  že v Mníchove pracujú na aktualizovanej verzii, ktorej predaj sa začne najskôr v Európe. Ak príde rad 1 sedan na nás trh, tak premiéru môžeme očakávať najneskôr na jar budúceho roku.