Bentley pripravuje luxusné elektrické SUV.

Bentley pripravuje luxusné elektrické SUV.

17. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Britská automobilka má súčasne v ponuke len jedno SUV Bentayga. Avšak pod kapotou nie sú veľmi ekologické agregáty. Však 6,0 litrový benzínový dvanásťvalec alebo 4,0 litrový dieslový osemvalec vyprodukuje nejaké emisie. Práve preto Bentley chystá elektrické luxusné SUV, ktoré nebude mať konkurenta.

Britská automobilka oslavuje tento rok 100. výročie a práve na okrúhle narodeniny si pripravuje špeciálny darček. Aspoň takto to uviedol člen predstavenstva Bentley Dr. Werner Tietz. Podľa neho má Bentley tiež tento rok predstaviť ďalší model. Vzhľadom na to, že koncern Volkswagen investuje obrovské množstvo peňazí do vývoja elektrických vozidiel, tak aj Bentley pravdepodobne predstaví elektrické SUV. Titz povedal tiež, že rozhodnutie o elektrifikácii vozidiel Bentley sa rozhodne práve tento rok.

eshop spiatocka.sk

Pripomeňme si, že Bentley nemusí vyvíjať žiadnu novú technológiu. Audi už má plne elektrické SUV E-Tron z ktorého Bentley môže čerpať technológiu. No necháme sa prekvapiť čo si tento rok prichystá pre nás Bentley.