AutoVaz prezradil výhody nového motoru Renault-Nissan, ktorý sa dáva do Lady Xray Cross.

AutoVaz prezradil výhody nového motoru Renault-Nissan, ktorý sa dáva do Lady Xray Cross.

15. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Len nedávno, dňa 19. júna AutoVAZ oznámil začiatok výroby crossoveru XRAY Cross s variátorom Jatco JF015E.  Avšak až teraz tlačové oddelenie prezradilo výhody nového agregátu a variátoru.

Začnime s vlastnosťami. Objem agregátu H4Mk je 1,6 litra, blok motora je vyrobený z hliníka, do ktorého sú zabudované pevné liatinové plášte. Kľuková skrinka je vyrobená z liateho hliníka, kľukový hriadeľ je oceľový a ventily sú poháňané kovovými posuvnými pákami. Výkon motora je 114 k pri 5500 ot / min a maximálna rýchlosť Lady Xray Cross s týmto motorom je 162 km/h. Stovku zvládne za 12,8 sekundy.

Čo sa týka výhod tohto motora, tak vibračno-akustický komfort je lepší. Nižšia je taktiež hmotnosť a spotreba paliva. Agregát je taktiež kultivovanejší a v spojení s variátorom Jatco je jazda oveľa komfortnejšia.

Dátum začiatku predaja Lada XRAY Cross s variátorom bude oznámený neskôr, ako aj informácie o cenách. Až donedávna bol XRAY Cross vybavený iba 1,8 litrovým motorom (122 k) v kombinácii s 5-stupňovou mechanickou prevodovkou.

V súčasnosti je v ponuke v ostatných modeloch v ponuke len 5-stupňová robotizovaná prevodovka a 5-stupňový manuál.

Variátor Jatco s agregátom z aliancie Renault-Nissan sa postupne bude objavovať aj v ďalších modeloch. Hlavne v Lade Vesta. Je dosť možné, že Lada použije v budúcnosti nové agregáty do vozidiel, ktoré budú spĺňať najnovšie európske emisné normy.