Audi predstavilo brutálne RS Q3 a RS Q3 Sportback.

Audi predstavilo brutálne RS Q3 a RS Q3 Sportback.

26. septembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Na konci augusta nemecká automobilka Audi oznámila, že do konca roka 2019 predstaví viacero športových modelov RS. Svoj sľub dodržuje, pretože len pred dvoma týždňami bolo predstavené Audi RS6 Avant a RS7 Sportback, no teraz tu máme ďalšie dve novinky. Audi RS Q3 a RS Q3 Sportback.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Obidve vozidlá dostávajú brutálny agresívny dizajn. Na prednej časti nájdeme agresívnu mriežku chladiča a agresívny nárazník s veľkými nasávacími otvormi. Pri pohľade z boku si môžeš všimnúť 21″ príplatkové elektróny a športové prahy. Vzadu nájdeme dvojicu okrúhlych koncoviek výfukov a medzi nimi malý difúzor. Nesmie chýbať ani malé krídlo na veku batožinového priestoru.

V interiéri nájdeme športový volant so skosenou spodnou hranou, športové sedadlá a pár športových dekorácií.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Presúvame sa asi k tomu najzaujímavejšiemu. Tým je dnes veľmi vzácny preplňovaný 2,5 litrový päťvalec, ktorý produkuje výkon 400 koní a krútiaci moment 480 Nm. Výkon sa prenáša cez 7-stupňovú automatickú prevodovku na všetky kolesá pomocou systému Quattro. Obe novinky zvládnu stovku za 4,5 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Za príplatok môže byť maximálna rýchlosť až 280 km/h. V príplatkovej výbave nájdeme aj výfukový systém RS Sport, karbón-keramické brzdy a adaptívne tlmiče Dynamic Chasiss Control.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.