Aston Martin predstavil špeciálne vozidlo DBS Superleggera Concorde.

Aston Martin predstavil špeciálne vozidlo DBS Superleggera Concorde.

29. novembra 2019 0 Od spiatocka.sk

Concord je veľmi známe lietadlo. Jedná sa o nadzvukové dopravné lietadlo, ktoré dokázalo cestujúcich veľmi rýchlo prepraviť na dlhé vzdialenosti. Avšak v roku 2003 bola ukončená jeho prevádzka a ľudstvo sa vrátilo k podzvukovej preprave. Avšak Aston Martin spomína na Concorde špeciálnou edíciou DBS Superlegera Concorde.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Vozidlo je lakované vo farbách British Airways a dokonca aj znak Aston Martin je lakovaný trikolórou. Za blatníkmi nájdeme na lište Concorde a aj na streche sa nachádza Concorde. Interiér je taktiež navrhnutý v štýle lietadla. Nájdeme v ňom nápisy Concorde na sedadlách a nadzvukové lietadlo je pripevnený na napodobeninu bezpečnostného pásu na lakťovej opierke. Na slnečnej clone sa nachádza číslo s maximálnou rýchlosťou a maximálnou letovou výškou.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Táto verzia je po technickej stránke rovnaká ako DBS Superleggera. Pod kapotou sa nachádza 5,2 litrový dvanásťvalec s výkonom 725 koní a krútiacim momentom 900 Nm. Poháňaná je zadná náprava cez 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF. Samozrejmosťou je samosvorný diferenciál. Šprint na stovku zvládne DBS Superleggera 3,4 sekundy a maximálna rýchlosť je 340 km/h.

Táto špeciálna verzia DBS Superleggera Concorde bude vyrobená len v pár kusoch. Koľko kusov bude vyrobených a aká bude cena ešte nie je zverejnené.