Americký distribútor motocyklov Ural predstavil elektrický Ural

Americký distribútor motocyklov Ural predstavil elektrický Ural

10. novembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Pred pár dňami Ural predstavil vylepšený motor pre svoje motocykle. Tento motor dostal väčšie rebrovanie o 20%, vylepšené vstrekovanie a mnoho ďalšieho. Objem a výkon bol ponechaný. Avšak včera spoločnosť IMZ, ktorá je distribútor motocyklov Ural na americký trh, predstavila elektrický motocykel Ural.

eshop spiatocka.sk

Ekologický motocykel je postavený na základe Ural cT. Avšak namiesto známeho plochého motoru nájdeme uprostred rámu batérie, ktoré majú kapacitu 19,5 kWh. Plné nabitie trvá 13 hodín a motocykel prejde na plné nabitie 165 km. Poháňaný je elektromotorom s výkonom 61 koni6a krútiacim momentom 110 Nm. Maximálna rýchlosť je 140 km/h, no odporúčaná je 105 km/h. Motocykel bol testovaný v najťažších studených, teplých a vlhkých podmienkach sveta. Inžinieri dokonca tvrdia, že elektrický Ural je stabilnejší a komfortnejší než ten so spaľovacím motorom.

Zatiaľ je vyrobený len jeden kus pretože marketingové oddelenie analyzuje či by bol o motocykel záujem. Sériová výroba by mohla byť spustená najskôr o dva roky.