Aktuálne: Od piatka začnú v Bratislave dopravné obmedzenia. Pribudli nové bus pruhy.

Aktuálne: Od piatka začnú v Bratislave dopravné obmedzenia. Pribudli nové bus pruhy.

13. februára 2019 0 Od spiatocka.sk

Diaľničný obchvat Bratislavy D4/R7 je vo výstavbe už niekoľko mesiacov, no od 15.2.2019 začnú veľké dopravné obmedzenia. Mesto to rieši zvýšením počtu jazdných pruhov a bus pruhov.

Už tento piatok bude uzavretý kruhový objazd pod prístavným mostom. To znamená, že vozidlá, ktoré chcú ísť od Slovnaftu smerom do Petržalky sa musia ísť otočiť na nadjazd na bajkalskej ulici čo značne záťaží príjazd na prístavný most od bajkalskej ulice. Aby nebolo málo, tak od podjazdu po prístavný most v oboch smeroch je jeden bus pruh a jeden priebežný. Dobrou správou pre cestujúcich od podunajských biskupíc je, že od ružinovského cintorína smerom na obchvat, presnejšie na gagarinovej a popradskej sú tri pruhy z toho jeden má šírku 2 metre.

Okrem uzavretia kruhového objazdu pod prístavným mostom bude uzavretá aj kompletne ulica Mlynské nivy. Mesto odporúča použiť MHD. Preto aj tie bus pruhy.

Kruhový objazd pod prístavným

Každopádne odporúčame zvýšiť opatrnosť na úsekoch kde bude uzávierka a v ich blízkosti. Dnes som sa neuvedomil a jazdil som z pruhu do pruhu.