Ako je na tom Lada Vesta po 45 000 km?

Ako je na tom Lada Vesta po 45 000 km?

26. augusta 2017 0 Od spiatocka.sk

Ladu Vestu sme si mali možnosť začiatkom roka vyskúšať. V teste sme ju označili ako komfortné a priestranné auto. Viac sa dočítaš tu. Lenže ako na tom bude Vesta po niekoľko tisíc kilometrov sa počas bežného testu zistiť nedá. Ale novinári v Rusku majú na dlhodobý test Ladu Vestu a najazdili s ňou 45 000 km. Tak ako obstála? 

Na Lade Vesta sa po 43 000 km objavil jemný klepavý zvuk z prednej nápravy. Jednalo sa o stabilizačné vzpery, ktoré Lada vzmení v rámci záruky. Ostatné veci ako tlmiče, brzdy a výfuk sú v dobrom stave. Ďalšie ťažkosti už priniesli detaily. Po 43 000 km trebalo vymeniť žiarovku na prednom svetle. Ďalej kľučka dverách v interiéri vydávala nepríjemný zvuk. Ďalší zvuk vychádzal z ľavého úchytu zadných sedadiel. Týchto zvukov sa dá zbaviť dosiahnutím šróbov na kľúčke. Avšak treba rozobrať dve plastové polovice a vtedy sa dá dostať k šróbom. Zvuk z úchytu zadných sedadiel sa dá odstrániť namazaním a oblepením páskou alebo izolačkou. Pánty piatych dverí začali jemne vŕzgať. Pomôže na to olej určený na motocyklové reťaze.

V podstate toto sú všetky chyby po 45 000 km. Novinári jazdili po Moskve a okolí. Neviem či jazdili iba po kvalitných cestách, ale výmena stabilizačných vzpier nieje až taká nákladná.

Myslíš, že má Vesta po 45 000km veľa chýb? Podeľ sa o svoj názor v komente. 

Zdroj: zr.ru