Aké novinky budú predstavené na autosalóne v Detroite? Poďme sa na ne pozrieť.

Aké novinky budú predstavené na autosalóne v Detroite? Poďme sa na ne pozrieť.

13. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Budúci týždeň otvorí svoje brány autosalón v Detroite. Na autosalóne bude samozrejme mnoho vozidiel, no objavia sa ňom aj absolútne novinky. O aké pôjde? Poďme sa na ne pozrieť.

 

Ford Explorer. 

Ford Explorer patrí od svojho vzniku medzi najobľúbenejšie SUV na americkom trhu. Toto 7-miestne SUV je postavené na novej platforme a pod kapotou bude mať aj nové agregáty.

 

Kia Telluride 

Veľké SUV sú v Amerike obľúbené. Preto si Kia pripravila model Telluride. Jedná sa o 7-miestne SUV s dĺžkou viac ako 5 metrov. Pod kapotou bude prepĺňaný 3,3 litrový šesťvalec, ktorý poznáme aj s modelu Stinger GT.

 

GAC Aion S

Čínska automobilka GAC spôsobila minulý rok na autosalóne veľký rozruch. Tento rok nebude žiadna výnimka. Najzaujímavejší exponát bude sedan Aion S, ktorý bude jazdiť na elektriku. Na plné nabitie prejde až 500 kilometrov. Jedná sa zatiaľ o koncept. Sériová verzia bude predstavená na jar.

 

GAC GM6 

Čínska automobilka tento rok ukáže na autosalóne 7-miestny mikrobus, ktorý bude poháňať 1,5 litrový zážihový štvorvalec s výkonom 171 koní. Vo výbave bude v ponuke aj virtual kokpit.

 

Toyota Supra

Asi najočakávanejšie vozidlo je Toyota Supra. Japonskej automobilke sa totižto údaje o tomto vozidle darí veľmi dobre utajovať. Exteriér sme si síce už mohli pozrieť, avšak čo sa týka interiéru a technológií nevieme toho veľa. Platforma je zdieľaná z BMW Z4 a pod kapotou sa má objaviť štvorvalec aj šesťvalec.

 

Volkswagen Teramont Coupe

Vozidlo Teramont Coupe už bolo síce predstavené, ale len na PC fotkách. Teraz bude prvýkrát vystavené na výstave.

 

Volkswagen Passat

Predstavený bude aj nový Passat určený pre americký trh. Predná maska bude podobná tej akú má Touareg a vo vnútri bude nový 8″ dotykový displej. V ponuke už nebude atmosférický 3,6 litrový šesťvalec.

 

eshop spiatocka.sk